Ordo Ordinatio

Apokalipsa według św. Feina

Moja zbytnia pewność siebie i okazjonalny brak instynktu samozachowawczego mnie kiedyś zabije…

Wiele się wydarzyło, odkąd ruszyliśmy do Podbramia i chyba najwyższa pora to opisać biorąc pod uwagę to, że za chwilę mogę rozbić się wielkim czerwonym statkiem, który nie latał od setek lat!

Świetny plan Korolevie, naprawmy nielatający statek, a potem przebijmy się nim przez całe Podbramię z zaskoczenia. Nie ma pilota? To nic! Astra będzie pilotować, przecież jest wystarczająco zwinna, umie jeździć na motorze (a statek to taki większy motor tylko lata) i na pewno widziała już takie statki jako arystokratka. Ech, postaram się ich dowieźć w jednym kawałku, jeśli Korolev modlący się w maszynowni dogada się z tą kupką złomu, żeby leciała szybciej i skręcała tam, gdzie ja chcę!

3f099362aac21951e5b6cc29e3bbef4f.jpg

Ale od początku, jak w ogóle znaleźliśmy się w tej nietypowej sytuacji?

Po pokonaniu demonów Nuglra oraz ich wielbicieli udaliśmy się do Podbramia, czegoś w rodzaju kopca pod kopcem tylko z nie do końca działającym systemem prawnym.
Pierwsze dwa dni spędziliśmy na poznawaniu otoczenia i zdobywania zaufania wśród lokalnych bywalców karczm. Każdy z nas robił to co potrafi najlepiej – ja wydawałam nieswoje pieniądze stawiając wszystkim kolejki, Urd ubiła kilku wieśniaków (jestem pewna, że kilkoro też zabawiała nocą), a Korolev z Żulowem wykorzystywali swoje umiejętności analizy grając w karty.

78ee3b80dbfdf46f67fcc319546c2aff.jpg

Plotkowanie pozwoliło nam dowiedzieć się jak mniej więcej wygląda sytuacja w Podziemiu. Tak więc światkiem przestępczym rządzi oficjalnie Czerwona Droga, a na czele gangu stoi Vornas Szkarłatny (oczywiście :P). Oprócz tego dużymi wpływami cieszy się Omar Endish, kupiec zajmujący się prawie legalnymi interesami, w mieście działa też Bezimienny Syndykat – podobno normalni przestępcy, a nie heretycy więc w sumie moglibyśmy się z nimi spróbować dogadać.

Dalsze wydarzenia są trochę zagmatwane, odwiedziliśmy zarówno Vornasa, który nabrał się na nasze papiery i okazał się w sumie dość rozumnym człowiekiem jak i Omara, który okazał się, bez zaskoczenia, żadnym pieniędzy kupcem. Po pierwszych spotkaniach wiedzieliśmy już jaką strategię objąć. Okazało się, że Vornas ma własne problemy z małym buntem w jego szeregach, prawdopodobnie duża część Czerwonej Drogi została wyznawcami Nurgla. Podejrzewamy, że on też jest heretykiem i czci Korna, ale nie złapaliśmy go na gorącym uczynku, więc na razie chcemy go wykorzystać. Niezależnie od tego czy nie chce w swoim klanie wyznawców Nurgla, ponieważ źle to wpływa na biznes, czy dlatego, że to jest herezja herezji to prosta zasada qui pro quo powinna wystarczyć, żeby dogadać się z tym panem. Deal jest prosty: on pomoże nam dowiedzieć się o co chodzi z tymi ciałami, a my pomożemy mu z buntem. Jeśli chodzi o Omara to trzeba go przekonać, że w końcu ktoś na górze się zainteresuje, gdzie podziewa się tysiące zwłok i przyjdzie węszyć. To my już tu jesteśmy w tej sprawie, to szczegół, który na razie pominiemy.

W każdym razie podzieliliśmy się na małe grupy i dzięki naszym umiejętnościom tropiącym (Urd i Barbosa), eleganckiemu przesłuchaniu, które powierzyliśmy Melerowi oraz umiejętnością rozmowy i zdobywania informacji od różnych osobników (Korolev, Aid i ja) dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie mamy do czynienia z większym problemem niż początkowo zakładaliśmy.

Otóż moi drodzy, nie polujemy na zwykłych heretyków, o nie to by było za proste… Okazało się, że naszym zadaniem jest powstrzymanie pieprzonej apokalipsy! A żeby być dokładnym to tysiące ożywionych przez jakiś heretycki rytuał ciał niedługo powstanie i zaatakuje cały kopiec. Wydaję mi się, że osobiście miałam coś wspólnego z przyspieszeniem tego szaleństwa, bo kazałam Żarłaczowi przyspieszyć główną fazę (jak jeszcze udawaliśmy agentów Czerwonej Drogi). No cóż… Jednak z naszych obliczeń wynika, że i tak mamy 3 dni na przygotowanie, mogło być gorzej.

Plague_Zombies.jpg

Najważniejsza sprawa teraz to zdobycie jak największej ilości sojuszników. Urd, Barbosa i Żulov poszli negocjować ze Szkarłatnym (moim zdaniem skończy się to jakąś bitką, ale ok), Meler i Korolev wybrali się do Omara, aby przekonać go, że spalenie magazynów pełnych zwłok przyniesie mu mniejsze straty niż zadeptanie jego interesu przez te same zwłoki jak już powstaną. Natomiast mnie przypadło zadanie przekonania wysłanniczki Bezimiennego Syndykatu, że nasze interesy są wspólne. Come on, nikt nie chce być w mieście w trakcie apokalipsy zombie więc fajnie by było ją powstrzymać.

W każdym razie udałam się do baru, w którym zaczynaliśmy swoją przygodę z Podbramiem kilka dni temu. Kiedy tam weszłam zobaczyłam kilku osiłków, którzy starali się wyglądać tak jakby ich nie było oraz dziewczynę czy raczej kobietę ubraną tak jakby wybierała się na pokaz mody najbardziej awangardowych projektantów Terry. Panna przedstawiła się jako Orosifa Rin, po pierwszym obwąchiwaniu przeszłyśmy od razu do konkretów. Postanowiłam od razu wyłożyć kawę na ławę i powiedzieć dla jakiej wielkiej organizacji pracuję, co prawda mogło to utrudnić negocjację w tym momencie ale przynieść długofalowe pozytywne skutki w przyszłości. Niestety moje „I” spłoszyło Orosifę bardziej niż myślałam i musiałam się na chwilę wycofać o ile nie chcieliśmy rozpoczynać strzelaniny w knajpie. Na koniec dałam jej w geście odbudowania zaufania, naszyjnik, który zabrałam od mutantki, wydaję mi się, że będzie idealnym dopełnieniem jej szalonej stylizacji.

Plany nie ułożyły się do końca po mojej myśli, ale za chwile wszystko straciło na znaczeniu, ponieważ kilkanaście żywych trupów wybrało sobie właśnie ten moment, żeby potwierdzić moje słowa nt. nadciągającej apokalipsy. Niestety trochę machnęliśmy się w obliczeniach i zamiast za 3 dni, powstanie trupów odbywało się teraz, w tej chwili. No cóż, niewiele myśląc dogoniłam Orosifę, ale zanim zdążyłam powiedzieć coś więcej niż „Widzisz, nie musisz się obawiać naszej organizacji, jesteśmy tutaj w celu powstrzymania żywych trupów, a nie waszych interesów”, owe trupy przypuściły zmasowany atak.

Na szczęście Imperator czuwał nad nami, zdołałam kilkoma wprawnymi seriami wystrzelonymi, z dwóch broni jednocześnie położyć kilku nieumarłych na raz. To zaimponowało Orosicie i jej kompanom na tyle, że była skłonna porozmawiać ze mną ponownie i zgodziła się pomóc nam w misji powstrzymania tej inwazji ciał na kopiec.
Spotkaliśmy się wszyscy w siedzibie Vornasa, pięknym, czerwonym statku, który od wielu, wielu lat górował dumnie nad resztą Podbramia. Reszta moich towarzyszy również miała przyjemność spotkać nieumarłych, jednak kilka ciał to nic co by mogło zatrzymać wprawnych agentów inkwizycji. Meler i Korolev brawurowo przy pomocy psioniki, modlitwy i zapałek zatrzymali na chwilę inwazję spopielając kilka magazynów Omara, a w nagrodę na niszczenie mienia otrzymali kilka bojowych serwitorów, które miały pomóc nam w walce. Urd musiała wygrać motorowy wyścig z przedstawicielem Vornasa, mówiła, że wojownik, który się z nią ścigał był wart jej łoża, ale niestety spadł w przepaść przed końcem wyścigu, w międzyczasie na szczęście Żulov zdołał dogadać się z Vornasem i teraz mamy w swojej armii kilku najbardziej zaufanych oficerów Szkarłatnego. Barbosa, który odłączył się w pewnym momencie od grupy dał radę przebić się do nas posyłając kilku przeciwników do piachu, drugi raz.

1460054141135.jpg

Nasza mała armia składała się z nas, prawie zaprawionych agentów inkwizycji, kilku serwitorów bojowych, kilkunastu prawie heretyków, wyznawców Korna (mogło być gorzej, to stworzenie było nazywane bogiem wojny więc ci ludzie mogli umieć się bić) i kilku przedstawicieli światka przestępczego. No cóż, ścieżki Imperatora czasem są niezbadane.
Mieliśmy też w miarę pojęcie o tym, gdzie znajduję się zamek Feina, którego podejrzewaliśmy o sprawienie tego całego zamieszania. Na szczęście mieliśmy zaraz otrzymać pomoc od niespodziewanego sprzymierzeńca, jednego z braci Feinów, który chciał pozbyć się hańby i jednocześnie swojego brata, przejmując jego część interesów. Tatuś zawsze powtarzał, że honor i pieniądze zawsze powinny iść w parze i widocznie Fein młodszy wyznawał tę samą zasadę. Także do naszej wesołej kompanii dołączył też szlachcic (choć ja nie słyszałam nigdy o tym rodzie, więc zapewne nie jest to wysoko postawiona rodzina) ze swoją dwójką ochraniarzy.

3575fec84a63f77b9e694d6cc52e81c5.jpg

Zanim wyruszyliśmy na misję znowu przed nami pojawił się dziwny cygan, który zdaje się śledzić nas po całym kopcu, wykrzykując, że w czasie apokalipsy wszystkie boltery 20 % taniej, no grzech było nie skorzystać z takiej okazji.
Uzbrojeni, z nowymi i starymi sojusznikami ruszyliśmy do statku, żeby udać się do zakamuflowanego zamku Feinów, żeby powstrzymać szalonego brata.
Na szczęście Korolev dość szybko dogadał się z czerwonym statkiem i z rykiem silników odlecieliśmy w kierunku wskazanym przez Feina starszego. I tak oto doszliśmy do tego miejsca, gdzie próbuję przebić się przez Podbramię i dowieźć tę wesołą kompanię na miejsce w jednym kawałku. Ciekawe, co zastaniemy w zamku Feina?

View
Nowe wyzwania
Ostatni gest pani Inkwizytor

Jak się okazało, nasze zwycięstwo było okupione bardzo ciężkimi stratami. Gdy spotkaliśmy się z Korolevem, pokazał nam inkwizytorską przysięgę i opowiedział co stało się z Thallią Ortiz.
Nasza inkwizytor wytypowała Koroleva jako jednego członka naszego zespołu, któremu przekaże więcej informacji na temat jej planu rozwikłania intrygi w Desoleum. Miała również nadzieję, że Korolev miał większy kontakt z chociaż jedną z relikwii i w ruinach dostanie kolejnego objawienia, które będzie w stanie wykorzystać. Jak się okazuje to nie demony, ani kulty są naszym głównym zmartwieniem w kopcu. Sprowadzanie artefaktów, ich sprzedaż, oraz przebudzenie różnych kultów związanych z niektórymi tymi artefaktami to tylko skutek uboczny prawdziwego problemu. Najwyraźniej jacyś ludzie dążą do obudzenia starożytnych Xenos, którzy kiedyś odeszli z tych planet widząc jaką plagą są ludzie. Ewentualnie chowając się przed potęgą Imperatora. Teraz, gdy Imperator od 10,000 lat zarządza imperium z tronu Xenos zaczynają być aktywni. Thalia wyraziła też swoją niepewność względem swojego najbliższego współpracownika, zastępcy Gerbera Ingvarssona oraz zapewniła o lojalności podejrzewanego przez nas o zdradę Uriala. W trakcie rozmowy w odosobnieniu w ruinach Xenose te nagle się zaktywowały, a potężne postacie Xenos pojawiły się znikąd krusząc w pył iluzję Thallii. Mimo podjętej przez Koroleva walki, nie mieli oni szans na powstrzymanie Xenos, Thallia zdążyła jedynie przekazać inkwizytorską przysięgę Korolevowi wyznaczając nam kolejne zadanie i zniknęła porwana w tajemne tunele osnowy.
Korolev wspomniał jeszcze, że wystawił Ingvarssona na próbę proponując oddać mu przysięgę pani inkwizytor, ten jednak bez mrugnięcia okiem odmówił, zgodnie z prawdą twierdząc, że to my zostaliśmy wybrani do wykonania woli pani Inkwizytor.
Z takimi smutnymi wieściami znaleźliśmy się na spotkaniu z Urialem i Ingvarssonem w celu omówienia kolejnych kroków. Musieliśmy dowiedzieć się, kto stoi za współpracą z Xenos. Nie mieliśmy wiele czasu. Wszyscy byliśmy zgodni, że faktu zniknięcia Thallii nie uda się utrzymać długo w tajemnicy, a gdy Inkwizycja dowie się o tym, istnieje duża szansa, że Inkwizytor zajmujący jej miejsce będzie mniej przychylny naszym działaniom, a może wręcz otwarcie sprzeciwstawić się metodom Thallii Ortiz. Wtedy wszyscy możemy pożednać się z Inkwizycją, a najpewniej i życiem. Postanowiliśmy podzielić się na dwa zespoły. Urd wraz z Aidem zostali w Desoleum, Aid pokryjomu miał studiować księgi, a Urd wspomóc go brutalną siłą fizyczną w razie gdyby coś mu groziło. W tym czasie Korolev, Astra, Barbosa oraz ja wybraliśmy się na ćwiczenia wojskowe w okolice ruin. Udając średnich rangą oficerów mieliśmy w planach zbliżyć się do ruin gdzie jako psionik z artefaktami miałem podjąć próbę próbę zaktywowania ruin. Bardzo niebezpieczna gra z naszej strony.
Jednak zanim się na to zdecydowaliśmy Urial oddał nam wszystkie zebrane przez nas artefakty, a Ingvarsson zaprowadził do najlepszego zaopatrzeniowca inkwizycji na Desoleum. Ostatnim przekazanym mu rozkazem od Thallii Ortiz było porządne zaopatrzenie nas na nadchodzącą misję. Broni nie otrzymaliśmy jednak za darmo, każdy z nas musiał się targować i mimo przysięgi inkwizytorskiej każdy miał tylko trzy możliwości zdobycia upragnionego przedmiotu. W całym wszechświecie nie ma wielu przedmiotów jakich jako psionik mógłbym porządać. Ale kilka z nich znalazłem tutaj. Bez porównania do tajemniczego cygana, który prześladuje nas po całym kopcu. Zaopatrzyłem się w pole konwersyjne, podskórny pancerz najlepszej jakości oraz udało mi się namówić go do wycięcia świętych wzorów na moim pancerzu. Ewidentnie jednak zbrojmistrz inkwizycji zobaczył coś w naszej barbarzyńskiej wojowniczce. Urd udało się bowiem wynegocjować jedyny we wszechświecie, a jeden z zaledwie kilku młotów wykutych dla najpotężniejszych wojowników Inkwizycji. Wniesiony w akompaniamencie wielkich organ przez kilkunastu kapłanów śpiewających święte pieśni ku chwale Omnimesjasza. W naszych rękach znalazł się Sanctus Hammer.

View
Koniec Somniusa
Podstępny granat i inne sztuczki na statki kosmiczne

Po drugiej stronie przepaści widać było krzątających się parobków Somniusa oraz linię obronną składającą się z dwóch wieżyczek obronnych, nie było natomiast widać samego techkapłana. Dopiero po chwili zorientowaliśmy się, że znajdował się on niedaleko nas tylko na wyższym poziomie tunelu. Niestety w sposób w jaki układały się ściany tunelu nie pozwalały nam wspinać się po niego bezpośrednio. Chociaż biorąc pod uwagę zasięg wieżyczek po drugiej stronie oraz moje marne umiejętności wspinaczkowe, może to i lepiej, że się za to nie zabraliśmy. Rudolf, oraz gwardzista jadący z Urd gdy tylko spostrzegli sytuację od razu wyruszyli na drugą stronę przepaści, pędząc po wąskim moście łączącym obie strony i nie przejmując się możliwością ostrzału. Z przeciwległej strony tunelu w drodze znajdował się pojazd latający zapewne mający na celu zgarnięcie Somniusa. Znaleźliśmy w nienajlepszej sytuacji strategicznej.
Na odsłoniętej przestrzeni, narażeni na ostrzał z dużego kalibru z wieżyczek oraz pojazdu, a jednak musieliśmy podjąć walkę. Ku chwale Imperatora. Urd popędziła biegiem za Rudolfem i drugim gwardzistą, żeby zająć się mechanicusami po drugiej stronie i spróbować odciąć ich od wieżyczki oraz odciąć Somniusa od możliwości ucieczki. Astra rozpoczęła ostrzał statku kosmicznego, ale pierwsze strzały nie zdawały się rokować. Nie dość, że nie wyrządziły żadnej szkody to jeszcze broń przegrzała się i wypadła Astrze z rąk niemalże spadając w przepaść. Z początku zarówno ja jak i Żulow wydawaliśmy się całkowicie nie mieć miejsca w tej walce. Nasze bronie nie miały szans uszkodzić pancerza pojazdu kosmicznego, nie jesteśmy sprawni wręcz, żeby dołączyć do imprezy po drugiej stronie przepaści. Nawet gdybyśmy byli chętni to zrobić to zanim udałoby się nam tam dotrzeć to byłoby już dawno po.
Po krótkiej chwili statek kosmiczny znalazł się w zasięgu mocy psionicznych i wtedy mogliśmy zacząć działać. Najpierw Aid wprawił pilot w przerażenie spowalniając jego decyzyjność i prędkość lotu do Somniusa, a także wykluczając możliwość ostrzału. Skutkiem tego, zniecierpliwiony Somnius zaczął lewitować w stronę pojazdu. Lewitujący cel jest podatny na odpychanie, od razu wpadło mi do głowy. Zacząłem więc odpychać go energią psioniczną od statku jeszcze bardziej spowalniając moment, w którym Halbrel będzie mógł uciec z Desoleum. W czasie kiedy wraz z Aidem odsuwaliśmy zdaje się nieuchronny moment ucieczki, walka po drugiej stronie przechylała się powoli na naszą korzyść. Gwardziści wspierani przez Urd oraz Barbosę bezlitośnie czyścili szeregi w większość niedoświadczonych jeszcze mechanicusów.
Postanowiłem pomóc Astrze w próbach pozbycia się statku kosmicznego. Wziąłem mój ostatni granat energetyczny i koncentrując na nim swoją energię zacząłem przesuwać go powoli w stronę statku kosmicznego. W tunelach było ciemno, pilot przerażony, a Somnius skupiony na tym, aby dotrzeć jak najszybciej do statku. Była szansa, że nikt nie zauważy zbliżającego się niewielkiego przedmiotu. Tak też się stało. Wybuch oderwał kawałek statku kosmicznego solidnie go spowalniając i odrzucając Somniusa na kilkanaście metrów. W tym momencie Somnius zrozumiał, że próba połączenia ze statkiem nie ma większego sensu. Wyraźnie zmęczony zaczął lewitować do przeciwległej strony tuneli. Chwilę później Astrze udało się zestrzelić statek kosmiczny. Wszyscy zaczęliśmy biec na drugą stronę. Teraz wszystko zależało od wydarzeń tam.
Na szczęście, wieżyczki nalezały już do nas, a mechanicusi Somniusa Halbrela w większości uciekali w popłochu. Gdy ich przywódca wylądował na lądzie dopadła do niego od razu Urd. Niestety jej pierwszy cios nie tylko nie wyrządził Somniusowi żadnej szkody, ale broń Urd wręcz rozpadła się w jej rękach na kawałki. Na nasze szczęście to były ostatnie podrygi Somniusa, gdy Urd wyjęła swoją drugą broń bardzo szybko poradziła sobie z techkapłanem. Gwardziści Thallii pozbierali Somniusa i bez słowa odjechali zapewne w kierunku wyznaczonym wcześniej przez naszą Inkwizytor. My, w poczuci spełnionego obowiązku udaliśmy się w stronę kopca.

View
Spotkanie w tunelach
Poszukiwania Somniusa

Przez chwilę ból był nie do wytrzymania, a krwawo czerwone mroczki przysłoniły mi wzrok. Utrata przytomności była na prawdę blisko na szczęście udało mi się jej uniknąć, bowiem jej skutki mogły być fatalne dla reszty ekipy korzystających właśnie ze swoich ulepszonych mocy. Demon odcięty od drogi ucieczki postawił się nam wściekle. Samym gestem sprawiał, że porucznicy Vornasa wykrwawiali się na śmierć, a my walczyliśmy nie tylko z jego potęgą, ale też z własnymi słabościami czując jak ogarnia na zepsucie i opętanie. Na szczęście, nawet opętany Suvfaearas ma swój limit wytrzymałości. Pod ostrzałem Koroleva i Astry oraz pod ciosami wściekłego Barbosy i Urd, cielesna powłoka demona w końcu uległa, a my mogliśmy nieco odpocząć i zastanowić się co zrobić z tymi zwłokami. Gdy tak rozważaliśmy Korolev zajął się opatrzaniem ran, zdążył zaopiekować się już prawie wszystkimi kiedy na miejsce przybyła Thallia Ortiz wraz z Gerberem Ingvarssonem i swoją przyboczną świtą gwardzistów. Z miejsca przerwaliśmy medyczne zabiegi Koroleva i rozważania na temat tego co zrobić z ciałem po demonie. Przerwanie tej pierwszej czynności oznaczało, że będę musiał jeszcze jakiś czas funkcjonować w stanie skrajnego zmęczenia wynikającego z forsowania dobroci osnowy, jak równie w stanie fizycznego wyczerpania po ranach, które sam sobie zadałem mierząc się z demonem.
Rozważania na temat tego co dalej z ciałem demonem przerwała natomiast pani inkwizytor, która jak gdyby nigdy nic zarządziła, że od teraz należy on do niej. Nie oszczędziła nam przy tym raczej przydługiego monologu, w którym udzielała nam nagany dotyczącej naszej skuteczności w eliminowaniu światka przestępczego i kultów demonicznych w Desoleum. Najwidoczniej fakt, że rozwiązujemy wszystkie przypadki ze 100% śmiertelnością przeszkadza wyżej postawionym przedstawicielom inkwizycji w prowadzaniu śledztwa gdyż nie mają na kim go przeprowadzać…
Przed kolejną misją pani inkwizytor uprzedziła nas, że tym razem nie może ona skończyć się śmiertelnie. Oczywiście dla naszego celu. My jesteśmy tylko zasobami wymienialnymi. Cel naszej misji natomiast nie zmienił się ani trochę. Pozostaje nim Somnius Halbrel. Zamiast go zabijać, musimy go pojmać i dostarczyć przed oblicze świętej inkwizycji reprezentowanej przez Thallia Ortiz.
Najwidoczniej, sam fakt że Thallia Ortiz znalazła się w tych tunelach co my wziął się z faktu, że pod wpływem naszej wiadomości zaatakowała ona wraz z żołnierzami sedzibe mechanicus dowodzoną przez Somniusa. Udało im się pojmać bądź zabić większość wiernych Somniusowi zdrajców inkwizycji, niestety sam Somnius uciekł do tuneli z zaledwie garstką najbliższych mechanicusów i z naszych informacji wynika, że zamierza uciec z planety. Thallia udała się więc za nim, aby mu przeszkodzić i napotkała nas. Szybko uzgodniliśmy plan działania. Kiedy jesteśmy w naszej grupie to zajmuje to zawsze mnóstwo czasu, ale tutaj trudno było mówić o demokratycznym wyborze. Rozkazy były szybkie i jasne. Dobraliśmy się w pary i każdy z nas wyjechał eksplorować inną sieć tuneli na różnych poziomach. W przypadku napotkaniu Somniusa należało dać znać resztę i przeszkodzić mu w ucieczce. Moim partnerem tymczasowym stał się doświadczony gwardzista Thalli, Rudolf. Rudolf nie był zbyt wygadany, więc niewiele się o nim dowiedziałem. Na szczęście ten doświadczony wojownik miał znakomity refleks, bo ze spostrzegawczością było u niego kiepsko na koniec tunelu nie zauważył bowiem ogromnej dziury, który w zasadzie można też było wziąć za naturalny koniec tunelu na pewnej wysokości. Wysokości tak pewnej, że upadek z niej zakończyłby życie nas obojga. Gdy z trudem wyhamowaliśmy przed przepaścią uwagę naszą przykuło kilka postaci, które w pośpiechu ładowały statek kosmiczny.

View
OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKI DH-10 XV

+++OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKIDDH-10++
+++INKWIZYTOR++
+++POCZĄTEKNAGRANIA+++

Kiedy demon został zniszczony, a ja udzieliłem pomocy medycznej wszystkim obecnym, pojawiła się pani Inkwizytor Thalia Ortiz. Powłoka demona została zabezpieczona, i jeden z ludzi pani Ortiz został oddelegowany do odwiezienia go w bezpieczne miejsce (dla całkowitej pewności wysłaliśmy za nim Vornasa). Nasza komórka została podzielona i udaliśmy się na poszukiwania Somniusa Halbrela. Zostałem wyznaczony, do towarzyszenia pani Inkwizytor. Jednak okazało się, że postanowiła ona zostawić pojmanie hereteka reszcie, kiedy my udaliśmy się do tajemniczego kręgu obsydianowych kamieni w pobliżu opuszczonych tuneli. Tymczasem reszta natknęła się na popleczników hereteka.

+++KONIECNAGRANIA+++
+++SZYFROWANIE+++

View
OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKI DH-10 XIV

+++OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKIDDH-10++
+++DEMON++
+++POCZĄTEKNAGRANIA+++

Komórka podjęła decyzję, że optymalnym wyborem będzie próba przejęcia demona-artefaktu w porcie gwiezdnym Kopca Desoleum. Z pomocą Vornasa zdobyliśmy motocykle i wybraliśmy się tam opuszczonymi tunelami. To niebezpieczna droga ale tylko ona dawała nam gwarancję, że nie zostaniemy odkryci. Po drodze zostaliśmy zaatakowani przez roje cyberszczurów, które wyeliminowały dwóch z popleczników Vornasa. W kanałach spotkaliśmy też nasz cel. Demona, który wyrwał się ze swojej klatki i uciekł. Demon próbował swoich zwodniczych pertraktacji, ale ta jednostka nie pozwoliła mu na to. Precyzyjny strzał z karabinu plazmowego poważnie uszkodził powłokę demona, który rzucił się do ucieczki. Udało nam się dogonić go na skrzyżowaniu tuneli i zniszczyć. Ale nie wcześniej niż, przed tym jak Meler próbując użyć Osnowy wywołał jakieś katastrofalne załamanie rzeczywistości i mocno ranił kilku członków komórki.

+++KONIECNAGRANIA+++
+++SZYFROWANIE+++

View
OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKI DH-10 XIII

+++OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKIDDH-10++
+++TECH-HERETYK++
+++POCZĄTEKNAGRANIA+++

Zdrada! Moja komórka została zdradzona przez tego Tech-Heretyka Somniusa Halbrela! Za pomocą kanału komunikacyjnego Coga Lostocka zostaliśmy zwabieni do Pod-Kopca i tech-heretycy próbowali pozbawić nas funkcji życiowych. Vornas próbował nas ostrzec ale było już za późno. Nie odniosłem obrażeń, ale nie udało się uniknąć ich wśród reszty komórki. Jednak heretecy zostali ukarani oraz udało się z ich rąk odbić cenną broń – karabin plazmowy, który od teraz będzię słuzył sprawie Mechanicum oraz Imperium.

Z pomocą pani Kapitan Niels udało się upozorować naszą śmierć w zasadzce jak i śmierć wszystkich uczestników starcia. To powinno dać nam trochę czasu aby odnaleźć Tech-heretyka i ukarać go. Oraz przechwycić artefakt-demona.

+++KONIECNAGRANIA+++
+++SZYFROWANIE+++

View
OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKI DH-10 XII

+++OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKIDDH-10++
+++AUKCJA++
+++POCZĄTEKNAGRANIA+++

Placówka przemytników zawierała też kolejny element ciała niezidentyfikowanych Xenos. Obiekt przypomina humanoidalną rękę i wykazuje śladową aktywność w pobliżu innych artefaktów. Należy poddać go wnikliwej analizie tak jak pozostałe znaleziska. W zapiskach przemytnika Holthane’a znaleźliśmy informacje o kolejnym artefakcie przybywającym na Desoleum, oraz o handlarzu kuriozami Rube Goldbergu. To oznaczało, że powinniśmy wziąć udział w aukcji.

Dzięki wpływom Officjum towarzyszył nam szlachcic, który miał poświadczać naszej uczciwości oraz uregulować rachunek lokalną walutą. Rekonesans Melera wyjawił nam, że istotnie znajduje się tutaj wartościowy artefakt, który potrafi kontrolować spętanego demona – który jak się okazało, był przedmiotem aukcji. Jednak szlachcic Schomberg mimo zapewnień administratora Żulowa stracił panowanie nad sobą i odmówił dalszego uczestniczenia w licytacji. Pomocy udzielił Magos Biologis Somnius Halbrel. Jednak jego zgoda za samą obietnicę wynagrodzenia przez Inkwizycję po czasie wydała mi się zbyt entuzjastyczna i szybka. Podobne wątpliwości wzbudziła zapłata zaoferowana przez Magosa Biologis w imieniu Mechanicum.

+++KONIECNAGRANIA+++
+++SZYFROWANIE+++

View
OSOBISTEARCHIVUMJEDNOSTKI DH-10 XI

+++OSOBISTEARCHIWUMJEDNOSTKIDDH-10++
+++PRZEMYTNICY++
+++POCZĄTEKNAGRANIA+++

Zatrzymanie przebiegło bez zakłóceń. Strażnicy zostali wyeliminowani przez Gwardzistę i tę jednostkę. Dostawca narkotyków – młody szlachcic Havofast został zatrzymany i przewieziony do bezpiecznej lokacji celem przesłuchania. Podczas przesłuchania wyjawił lokalizację przemytników dostarczających narkotyki do Kopca Desoleum. Zax Holthane – przemytnik rozkazał mu sprzedawać, Dreszcz zamiast Mrocznicy wskazanym osobnikom. Kiedy przesłuchanie się zakończyło – szlachcic został zabezpieczony w placówce Inkwizycji i oczekuje na rozpatrzenie jego przewinień wobec Imperium.

Infiltracja obozu przemytników okazała się łatwa, pomimo zabezpieczeń. Udało mi się zneutralizować rozłożone czujniki i ta jednostka, administrator Żulow, gwardzista Barbossa oraz mężczyzna-psyker Meler przekradliśmy się do głównego magazynu. Tam wywiązała się walka w której zginął Zax Holthane oraz jego poplecznicy. Zabezpieczono duże ilości Mrocznicy jak i sporą porcję Dreszczu.

+++KONIECNAGRANIA+++
+++SZYFROWANIE+++

View
Myśl dnia XV

‘Glory to He on Terra.’
-Thought for the Day.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.